«

»

İSA GÜN GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Kavaklıdere 4. olağan kongresini gerçekleştiren Kavaklıdere ilçe teşkilatı mevcut Başkanı İsa Gün’ü tekrar seçti. Kavaklıdere Belediyesi düğün salonunda gerçekleşen kongreye AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çelebi, Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer, Muğla İl ve Belediye meclis üyeleri, AK Partili Belde Belediye Başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetimi, Sivil Toplum Örgütleri’nin başkanları, CHP, MHP ve DP Kavaklıdere ilçe başkanları ve çok sayıda AK Partililer katıldı. 400 delegenin katıldığı kongrede dışarıdan gelen vatandaşlar ile birlikte yoğun bir kalabalık yaşandı. AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk’ün divan başkanlığını yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kongrede görev sürecinde yaptıklarını değerlendiren AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı İsa Gün, görev süresince verdikleri sözleri yerine getirdiğini söyledi. Gün, “Kavaklıdere için ne yapılması gerekiyorsa biz onları hükümetimizin desteği ile yerine getiriyoruz. Geçen dönemde üye sayısının artırılması için söz vermiştik ve o görevimizi yerine getirdik. İlçemize yapılan köy ve kooperatiflerin takipçisi olduk olacağız. İlçemize köklü yatırımların getirilmesinde ilk olarak TOKİ yaptırımında ilk ilçe olduk. Çabalarımız her şekilde devam edecek ve Kavaklıdere’nin yükselmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.Kavaklıdere halkının beldeleri ile birlikte AK Partili olmakta ne kadar övünseler az olduğunu vurgulayan Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer, “ AK Partili Belediye ile merkez ve köylerde çöp sorunundan tutunda fiskesi olmayan yer köy kalmadı. Belediyemiz tarafından kırsal olmuş hükümet konağından, hastanesine kadar hizmetin en iyisi getirildi. Alt yapımız bitmek üzere, üst yapım çalışmaları içinde atılacak olan imza ile birlikte yeni projeler ile daha iyi bir hizmet getireceğiz. Halkımız bizi hiç mahcup etmedi.Her seçimde kadın kollarımız ve gençlik kollarımız kendi seçimleriymiş gibi davrandılar. Bu gemide bulunmak bir ayrıcalıktır” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından kongreyi başından sonu kadar takip eden Muğla Milletvekili Ali Boğa, Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyeri işaret ederek “büyük şehir belediye başkanımız çok güzel konuştu ama Pazar yerinin düzenlenmesi için ben talepte bulunmak istiyordum ancak yapacağı projeler arasında olduğunu duyunca sevdim” dedi.
Ali Boğa, “ Biz kendimizi geçmek zorundayız. Bu gerçekten zor, daha önce yapılan işin yenisini ve daha iyisini yapmak gerekiyor. Millet sorumluğunu seçimler ile yaptı. Şimdi bizim görev yapma zamanımız. Kavaklıdere yolu elbet bitecek. 2012 yılı sonuna kadar duble yol olmayan yer kalmayacak. Eskiden tek yönlü yollarda sağa ve sola dönüşlerde zorluk çekilirken şimdi ise daha rahat dönüşler gerçekleştiriyoruz. Yollarda artık daha dikkatli olmalıyız. Her gün trafik kazası yaşanıyor ve acı sonlar yaşanıyor. Artık sollamaktan çıkan trafik kazaları sonlanmasını istiyoruz. Kavaklıdere sonradan ilçe olmasına rağmen ağabey olmuş ilçelerine örnek bir ilçe olmuştur.
Konuşmaların ardından seçime geçildi. 400 delegeden oluşan AK Parti Kavaklıdere ilçesi tek aday olan mevcut Başkanı İsa Gün’ü seçti. Gün’ün yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor, Mustafa Kazma, Doğan Akkaş, Mehmet Demirhoş, Halil İbrahim Çoban, Süleyman Başpınar, Dursun Kocabaş, Osman Çalışır, Ahmet Çetiner, Celal Evran, Nilüfer İnce, Mehmet Terzioğlu, Mehmet Demirağ, Muhammet Ali Tülü, Murat Burhan, Veysel Duran, Cemal Sert, Nail Kayar, Feyzullah Yılmaz. MGL0114