«

»

Milas Festivali Dünya Yıldızlarını Ağırlayacak

Bu yıl 3’sü  düzenlenen  ve ilk kez beldeler ve köyleride kapsayarak tüm ilçeye yayılan Uluslar arası Milas Festivali; 3 hafta boyunca  dünya ve Türk yıldızlarını  ağırlayacak.

Festivalde ; Haluk Levent, Nadide Sultan, Popstar Harun, İlhan Şeşen, Metin Uca, Kürşat Başar, Kurtalan Ekspresi, Hayko Çepkin, Ferhat Göçer, Mobel Matiz’in yanı sıra dünyaca ünlü Amerikalı Soul – Rock Sanatçısı Della Miles ve hala her yerde dinlenen “Fairytale – Peri Masalı ” adlı şarkısı ile 2009 Örovizyon Şarkı Yarışması birincisi olan Norveçli Alexander Rybak’ta sahne alacak.

Önümüzdeki yıl 30 mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde;  Muğla’nın Milas Belediyesi,  büyükşehir olacak Muğla ili için yeni yasaya uygun, pilot uygulamaya başladı.

Bu yıl 3. sünü yapacağı “Uluslar arası Milas Festivali”ni, tüm ilçe köy ve beldelerine yayarak, festival süresini de 3 haftaya çıkardı.

Milas Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Pelin Kara’nın verdiği bilgiye göre; Turizm sezonunun yoğun olduğu Ağustos ve Eylül aylarında Milas’tan dünyaya önemli bir tanıtım etkinliği olacak festival; 21 Ağustos – 14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2013 Turizm Sezonu’nun finali niteliğinde olması beklenilen festivalde;  ünlü Türk sanatçıları ve yazarları;  Haluk Levent, Nadide Sultan, Popstar Harun, İlhan Şeşen, Metin Uca, Kürşat Başar, Kurtalan Ekspresi, Hayko Çepkin, Ferhat Göçer, Mobel Matiz’in yanı sıra,  dünyaca ünlü Amerikalı Soul – Rock Sanatçısı Della Miles ve hala her yerde dinlenen “Fairytale – Peri Masalı ” adlı şarkısı ile 2009 Örovizyon Şarkı Yarışması birincisi olan Norveçli Alexander Rybak’ta sahne alacak.

 

 

3. Uluslararası Milas Festival Programı Şöyle:

BAFA HERAKLİYA ŞENLİĞİ

21                    Ağustos                      Tiyatro   Karya Tiyatro Atölyesi “Çiko“

22                    Ağustos                      KONSER    Eski Sokak – Pop Star Harun

Gündüz           :                                  Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

KIYIKIŞLACIK İASOS ŞENLİĞİ

25                    Ağustos          KONSER       Çağlar  -  Mustafa Selçukoğlu

Gündüz           :                       Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

SELİMİYE EUROMOS ŞENLİĞİ

26                    Ağustos                      Tiyatro   Karya Tiyatro Atölyesi “Çiko“

27                    Ağustos                      KONSER  Gurup Gelişim – Hamdi Akatay Roman + 90

Gündüz           :                                  Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

28                    Ağustos                     Hasan Yılmaz – Serdar Şimşek

30                    Ağustos          Milas  Fener Alayı-Yürüyüş-KONSER __ Oğuzhan Uğur

Yer :                                       ATAPARK

GÜLLÜK HERMİYAS ŞENLİĞİ

29                    Ağustos                      Tiyatro    Samsun Sanat

30                    Ağustos                      Tiyatro   Karya Tiyatro Atölyesi “Çiko“

31                    Ağustos                      KONSER   Turgut TAŞ – Ali Altay

Gündüz           :                                  Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

1                      Eylül               AKM Milas    Eski Sokak      “Dünya Barış Günü”

BOĞAZİÇİ BARGİLYA ŞENLİĞİ

3                      Eylül                           KONSER      Haluk Levent

4                      Eylül                           KONSER      Nadide Sultan

Gündüz           :                                  Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

BEÇİN KALE ŞENLİĞİ

5                      Eylül                           KONSER       Ercan Gökhan Çağıran

Gündüz           :                                  Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

ÖREN KEROMOS 8.Melih Cevdet Anday Şiir Günleri ve Kültür ŞENLİĞİ

6                      Eylül               Ören

Gün Boyu       : İmza Kampanyası  “Karacahisar Köyüne Termik Santrali İstemiyoruz”

Saat:    14.00   Tavla Turnuvası          Yer: Tuna Cafe

Saat:    18.30   Açılış ve Konuşmalar Yer: Anıt Önü

Saat:    19.00   Sergi Açılışı    Ressamlar: Makbule Melikoğlu, Saadet Çakıroğlu, Nuran Erbük, Ayşe Anıl

Saat::   19.30   Panel   Melih Cevdet Anday “Yaşam ve Şiirleri”     Yer: Park Cafe

Saat:    21.00   Şiir Dinletisi

Saat:    22.00   KONSER       KONSER    Grup Pusula

7                      Eylül               Ören

Gün Boyu       :İmza Kampanyası  “Karacahisar Köyüne Termik Santrali İstemiyoruz”

Saat:    14.00   Tavla Turnuvası          Yer: Tuna Cafe

Saat:    18.30   Söyleşi            Yer: Park Cafe

Saat:    20.00   Tavla Turnuvası Ödül Töreni

Saat:    21.30   KONSER    Ezginin Günlüğü

Gündüz           :Yabancı Gösteri Grubu   (Enternasyonal Circus)

9 EYLÜL PAZARTESİ MİLAS

Saat: 09.00                 Standlar açılmaya başlıyor…

Kortej Başlangıç         :           16.30   Açık Pazar Yeri

Kortej:                                    Fethiye Belediye Kent Bandosu, Gipsy Mambo Kocani Orkestar, Protokol, Gösteri ekipleri, sivil toplum örgütleri, halk, Uluslar arası Gençlik Kampı,  ÇOCUKLAR İÇİN Şişme Oyun Parkları (5 adet)  Saat: 12.00 – 16.00 / 17.00 23.00 Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi

FESTİVAL AÇILIŞI

Saat:                17.30               Sunum, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı Çelenk Sunumu

Saat:                17.45               Açılış Konuşmaları

Saat:                18.15               Gösteriler ve Standların gezilmesi

Saat:                18.20               Direnen Karikatürler Sergisi  Nedime Beler Kız Öğrenci Yurdu Bahçesi

Saat:                18.30               DİNLETİ Fethiye Belediyesi Mehteran Takımı       (Festival Alanı)

Saat:                20.00               KONSER  Gipsy Mambo Kocani Orkestar    -  Makedon

Yer:                                        Festival Alanı (Küçük Sahne)

Saat:                21.30               İzmir Devlet Senfoni Orkestrası “Efesus Brass” ve Ayça Varlıer

Yer:                                        AKM      KONSER

10                    Eylül               Salı

Saat: 15.00      İpek  Başlı Kadınlar Fotoğraf Sergisi Açılışı

Yer:                 Toplantı ve Düğün Salonu

Saat: 16.00 -  20.00    Sokak Çalgıcıları        Dörtyol (veya çaputçu hanı meydanı) – Tabakhane (veya köy münibüs garacı) – Salı pazarı önü – Şehir Parkı – Stant Bölgesi

ÇOCUKLAR İÇİN               Kırım Gösteri Grubu + Milas Bel. Kukla Atölyesi

Çocuk Sahne saat: 18.00 – 20.00

Şişme Oyun Parkları (5 adet)  Saat: 12.00 – 16.00 / 17.00 23.00 Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi

Saat:    17.00 – 20.00 Canlı Heykeller          Festival Alanı

Saat:    13.00               Zeytinli Kuyu             Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Saat:    15.00               Kıyıkışlacık                Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Saat:    18.30               Festival Alanı             Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Ses Sistemli Araç + 2 Kanguru Bacak + 1 Sokak Çalgıcı Grubu

Saat:    19.00               KONSER                               Nostalji “Canlarımız Çalgıcılarımız”

Festival Alanı Küçük Sahne

Saat:    21.15               Metin Uca, İlhan Şeşen, Kürşat Başar, Söyleşi ve Müzik

Saat:    22.45               Lastik Adam GÖSTERİ

Saat:    23.00               DANS OTTOMAN Dans Topluluğu

Yer:     AKM Açık Hava Sahnesi

11                    Eylül               Çarşamba

Saat: 16.00 -  20.00    Sokak Çalgıcıları        Dörtyol (veya çaputçu hanı meydanı) – Tabakhane (veya köy münibüs garacı) – Salı pazarı önü – Şehir Parkı – Stant Bölgesi ÇOCUKLAR İÇİN                      Kırım Gösteri Grubu + Milas Bel. Kukla Atölyesi

Çocuk Sahne saat: 18.00 – 21.00, Şişme Oyun Parkları (5 adet)  Saat: 12.00 – 16.00 / 17.00 23.00 Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi

Saat:: 17.00 – 20.00   Canlı Heykeller          Festival Alanı

Saat:    13.00               Ören                           Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Saat:    16.00               Beçin                         Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Saat:    19.30               Festival Alanı             Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Ses Sistemli Araç + 2 Kanguru Bacak + 1 Sokak Çalgıcı Grubu

ULUSLARARASI HALK OYUNLARI GALASI

Saat:    20.00   DİNLETİ       Turgut Taş Yöresel Halk Müziği

Festival Alanı Küçük Sahne

Saat:    20.00   GALA Yürüyüş Korteji ve Muzkadder Davul Zurna Ekibi

Saat:    21.00   Seromoni ve Gösteriler. Büyük Sahne

12                    Eylül               Perşembe

Saat: 16.00 -  20.00    Sokak Çalgıcıları        Dörtyol (veya çaputçu hanı meydanı) – Tabakhane (veya köy münibüs garacı) – Salı pazarı önü – Şehir Parkı – Stant Bölgesi

ÇOCUKLAR İÇİN               Kırım Gösteri Grubu + Milas Bel. Kukla Atölyesi

Çocuk Sahne saat: 18.00 – 20.00

Şişme Oyun Parkları (5 adet)  Saat: 12.00 – 16.00 / 17.00 23.00 Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi

Saat:: 17.00 – 20.00   Canlı Heykeller          Festival Alanı

Saat:    13.00               Bafa                           Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Saat:    16.00               Selimiye                     Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Saat:    19.00               Festival Alanı             Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Ses Sistemli Araç + 2 Kanguru Bacak + 1 Sokak Çalgıcı Grubu

Saat:    19.30               KONSER                   Grup SALAŞ

Festival Alanı Küçük Sahne

Saat:    21.00               KONSER       Gülşen Altan

Saat:    22.30               KONSER       Kurtalan Exspers & Hayko Cepkin Büyük Sahne

13                    Eylül               Cuma

Saat: 16.00 -  20.00    Sokak Çalgıcıları        Dörtyol (veya çaputçu hanı meydanı) – Tabakhane (veya köy münibüs garacı) – Salı pazarı önü – Şehir Parkı – Stant Bölgesi

ÇOCUKLAR İÇİN               Kırım Gösteri Grubu + Milas Bel. Kukla Atölyesi

Çocuk Sahne saat: 18.00 – 20.00 Şişme Oyun Parkları (5 adet Saat: 12.00 – 16.00 / 17.00 23.00 Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi Saat:    16.00   3. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması – Sergilenmeye Değer Görülen ve Ödül Alan Karikatürler Sergi Açılışı

 

Yer:     Hacı Aliağa Konağı

Saat:    13.00               Güllük                        Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Saat:    16.00               Boğaziçi                     Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Ses Sistemli Araç + 2 Kanguru Bacak + 1 Sokak Çalgıcı Grubu

Saat:    17.00               Bisiklet – Şehir Turu  Daha Çok Bisiklet, Daha Az Trafik – ATAPARK

Saat:    19.30               Festival Alanı             Kaykay – Paten – Brek Dans – BMX  SOW

Saat:: 17.00 – 20.00   Canlı Heykeller          Festival Alanı

Saat:    19.00   KONSER                   Dalgana Bak

Festival Alanı Küçük Sahne

Saat:    21.00   KONSER                   Delle Miles

Saat:    22.30   Uluslar arası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Ödül Töreni

Saat:    22.45   KONSER                   Ferhat Göçer Büyük Sahne

14                    Eylül               Cumartesi

Saat: 16.00 -  20.00    Sokak Çalgıcıları        Dörtyol (veya çaputçu hanı meydanı) – Tabakhane (veya köy münibüs garacı) – Salı pazarı önü – Şehir Parkı – Stant Bölgesi

Saat:    10.00               Bisiklet – Bafa Turu   Daha Çok Bisiklet, Daha Az Trafik – ATAPARK

Saat:    13.00               Festival Alanı             Akrobasi ve Basket SOW

Saat:    16.00               Festival Alanı             Akrobasi ve Basket SOW

Saat:    19.30               Festival Alanı             Akrobasi ve Basket SOW

ÇOCUKLAR İÇİN               Kırım Gösteri Grubu + Milas Bel. Kukla Atölyesi

Çocuk Sahne saat: 18.00 – 20.00

Şişme Oyun Parkları (5 adet)  Gün Boyu Yer: Hanımeli Pazarı Çevresi

Saat:    19.30                          KONSER       A Capella Festival Alanı Küçük Sahne

Saat:    21.00   Konser                        KONSER       Mabel Matiz

Konser Arası                          Gösteri – Sow Taş Adamlar

Saat:    22.30   Konser                        KONSER       Alexsander Ribax (2009 Eurovisyon 1. si)

Haber Merkezi