«

»

”MARMARİS ULUSLARARASI SPOR OYUNLARI”

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen ”Marmaris Uluslararası Spor Oyunları” törenle başladı. Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) desteğiyle hayata geçirilen ”Geleceğin Spor Kenti Marmaris” projesi kapsamında düzenlenen spor oyunları, Armutalan beldesindeki bir otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısıyla başladı. Toplantıda, proje kapsamında ilçede çok sayıda ulusal ve uluslararası spor etkinliğinin düzenleneceği belirtildi. Marmaris Belediye Başkanı ve Marmaris Belediyespor Onursal Başkanı Ali Acar, törende yaptığı konuşmada, ”Sekiz yıl içinde ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda sportif faaliyet düzenledik. ‘Geleceğin Spor Kenti Marmaris’, GEKA’ya sunulan 181 proje arasında kabul edilen 18 proje arasında yer aldı” dedi. Acar, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Marmaris, son yıllarda spora verilen önemin yanı sıra ulusal ve uluslararası pek çok organizasyona ev sahipliği yapan modern tesisleriyle de anılır oldu. Şimdi hayata geçirilen ‘Geleceğin Spor Kenti Marmaris’ projesiyle bu tesislerimize daha fazla değer kazandırılacak. Turizmi 12 aya yaymak için spor turizmine ağırlık veriyoruz ve bu etkinlikler amacımıza bizi yaklaştıracak.”
Spor Oyunlarına Bin 400 Sporcu Katılacak
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ise konuşmasında, GEKA’nın kabul ettiği projeler arasında tek sportif projenin ”Geleceğin Spor Kenti Marmaris” olduğunu kaydetti.
Marmaris’te 3 etap halinde hayata geçirilecek ve 5 ay sürecek oyunların ilk gününde katılımcı takımlar kayıt yaptırdı. Oyunların ilk etabında 27 Ocak’ta yüzme şampiyonası düzenleneceği, nisan ayında satranç, tenis, yüzme ve basketbol turnuvalarının yapılacağı, 15 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında da yüzme, plaj futbolu, veteranlar futbol turnuvası, veteranlar voleybol turnuvası, açıksu yüzme yarışı, sokak basketbolu ve deniz izciliği gibi etkinliklerin gerçekleştirileceği bildirildi.
Etkinliklere toplam bin 400 sporcunun katılmasının beklendiği belirtildi. (AA)MGL0459