«

»

Sarıeroğlu’ndan Muğla Çıkarması

SARIEROĞLU: "VATANIMIZ İÇİN KİRLİ PLANLARI OLANLAR VAR, MİLLETİMİZİN FERASETİNE GÜVENİYORUM"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Cumhur İttifakı’nın, hedefleri, idealleri ve gönülleri birleştirerek yola çıktığını söyleyerek, “31 Mart’ta farklı sonuçlar çıkmasını, ülkenin kaos içinde olmasını el ovuşturarak bekleyenler var. Ben Milletimizin ferasetine ve basiretine güveniyorum” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, bir dizi ziyaret ve toplantıya katılmak için Muğla’ya geldi. Dalaman Havalimanında AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ve partililer tarafından karşılanan Sarıeroğlu, Ortaca ilçesindeki Coşku Özel Eğitim Kurumlarında engelli bireyler ve aileleri ile bir araya geldi.
Cumhur İttifakı’nın Muğla’da başarıya ulaşacağına olan inancını dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, “Muğla siyasi çok hareketli, biz Cumhur İttifakı olarak kendi yolumuza bakıyoruz. Kimler hangi yolda gidiyor bizi alakadar etmiyor. Cumhur İttifakı olarak hayallerimizi, hedeflerimizi, ideallerimizi, en önemlisi ise gönüllerimizi birleştirerek bu yola koyulduk. 15 Temmuz’da Cumhur İttifakı’nın temelleri atılmıştı. Bu bağlamda Muğla ve Marmaris halkıyla ayrı bir gönül bağımız var. O gece için Muğlalı vatandaşlarımızın kahramanlığına minnet ve teşekkür borcumuz var” diye konuştu.
31 Mart’ta, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesinin ardından ilk seçimin yapılacağını belirten Sarıeroğlu, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ideallerine, hedeflerine ulaşabilmek için ilk adım yerelden başlar. Bu anlamda MHP’li kardeşlerimiz ile omuz omuza çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biz bütün vatandaşlarımızın oyuna talibiz. Ayrımsız, ötekileştirmeden kim olursan ol gel diyoruz” şeklinde konuştu.
Bayrak, vatan ve ezan için yola çıktıklarının altını çizen Sarıeroğlu,”Diğer partilerin adayları, meclis üyelerini belirlerken masa başında yaptıkları hesaplar kitaplar, ardından da teşkilatlarının verdiği tepkiler ortada. Biz, Cumhur İttifakı olarak masa başında iş yapmadık” ifadelerini kullandı.
Sarıeroğlu, AK Parti’nin iktidara geldiğinden bu yana engelli bireyler ve ailelerinin yanı sıra toplumun her kesiminin hayat standardını yükseltmek amacıyla çok güçlü düzenlemeler yaptığını ifade etti.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yapılan başarı hikayesi niteliğindeki düzenlemeleri önümüzdeki dönemde daha da ileri taşımak istediklerini vurgulayan Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İnşallah 1 Nisan sabahı sandıktan çıkacak sonuçla 4 buçuk senelik seçimsiz süreç olacak. Bu dönemde vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri için güçlü düzenlemeler yaparak ülkemizin yoluna güçlü şekilde devam etmesini istiyoruz. Her sorun, ihtiyaç Türkiye’nin potansiyeli göz önüne alındığında çözülebilir. Önemli olan bu dönemde birlik beraberliğimiz. Vatanımız için kirli planları olanlar var. 31 Mart’ta farklı sonuçlar çıkmasını, ülkenin kaos içinde olmasını el ovuşturarak bekleyenler var. Ben Milletimizin ferasetine ve basiretine güveniyorum.”
Sarıeroğlu, Milletin gerçekleri gördüğüne ve tuzak kuran, plan yapanlara fırsat vermeyeceğine yürekten inandığını da sözlerine ekledi. Sarıeroğlu, Cumhur İttifakı seçim bürosunda vatandaşlarla buluştuktan sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Sarıeroğlu: “Cumhur İttifakı olarak her siyasi görüşten oy bekliyoruz”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Cumhur İttifakı olarak her siyasi görüşten oy bekliyoruz.” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak için Marmaris’e geldi. Sarıeroğlu, Siteler Mahallesi’nde bulunan bir otelde ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Sarıeroğlu, yaptığı konuşmasında, “Farklı bir süreçten geçiyoruz. İstişare olmadan sorunların çözümünün kolay olmadığı, ortak akılla birlikte hareket ederek hedeflere, hayallere ulaşılmasının mümkün olduğu bir süreç. Şuanda biz Marmaris’in önünde yepyeni bir sayfa olduğuna inanıyoruz. Biz Cumhur İttifakı olarak yeni olan sayfaya bir Marmaris, Muğla hikayesi yazmak istiyoruz. Bununla ilgili ciddi istişarelerle, güçlü adaylarımızı belirledik. Herkes farklı siyasi görüşe sahip olabilir. Cumhur İttifakı olarak her siyasi görüşten oy bekliyoruz, destek bekliyoruz. Marmaris’ten bunu daha çok bekliyoruz. Çünkü gerçekten adayımıza çok güveniyoruz. 82 milyon vatandaşımıza hizmet ediyoruz, gece gündüz çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde ayrıştırmadan, birlik beraberlik için güçlü Türkiye olarak yolumuza devam etmek istiyoruz.” dedi.
Ziyarette Sarıeroğlu’na, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Cumhur İttifakı Adayı Serkan Yazıcı, Milliyetçi Hareket Partisi temsilcileri ve AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleri eşlik etti.
Sarıeroğlu; “Türkiye için büyük hedeflerimiz, hayallerimiz var”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Cumhur İttifakı’nın Muğla’nın Ortaca ilçesindeki seçim bürosunu ziyaret etti.
Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, beraberindeki AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ile seçim bürosunda vatandaşlarla buluştu. Ziyarette, Sarıeroğlu’nu Cumhur İttifakı Ortaca Belediye Başkan Adayı Alim Uzundemir, önceki dönem Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Hakan Fevzi İlhan, MHP İlçe Başkanı Kaan Çakır ve meclis üyesi adayları karşıladı.
Sarıeroğlu, burada yaptığı konuşmada, seçim bürosundaki olumlu havanın ve hareketliliğin kazanacaklarına olan inancını arttırdığını ifade ederek, Muğla Büyükşehir ve ilçelerini Ak Parti Belediyeciliği ile tanıştırma hedefinde olduklarını söyledi.
AK Parti ve MHP arasında yapılan ittifakın önemine dikkat çeken Sarıeroğlu; “Cumhur İttifakı, sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Bahçeli’nin dediği gibi şer ittifakı, zillet ittifakı, illet ittifakı gibi masada değil, bizzat Millet tarafından kurulmuş bir ittifaktır. MHP’li ve Ak Partili kardeşlerimin uyumla yürüdüğü bir ittifaktır. Vatan, Millet ve ezan için yola çıkmış bir ittifaktır. 31 Mart’a kadar değil, mezara kadar sürecek bir ittifaktır.” diye konuştu.
Adana Milletvekili olduğunu hatırlatan Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu; “Adana’da MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cumhur İttifakı kapsamında adayımız. 10 ilçede MHP, 5 ilçede ise AK Parti aday gösterdi. Orada da uyumlu bir çalışma yaptık. Meclis üyesi listelerimizi ortak yaptık. MHP’li kardeşlerimiz ile aynı hedef için birlikte çalıştık. Bu ittifak içselleşmiştir. Gönüldaşlarımızda bir sıkıntı söz konusu değil. Diğer ittifakın hali ise ortada Balıkesir Edremit’te yaşanan olayda aslında bu ittifakın gerçekte ne olduğunu, bunların Türkiye’nin değerleri ile asla bağdaşmadığını, niyetlerinin ve arka planda yaptıkları gizli anlaşmaların ayaklarına dolanarak Milletin önüne çıktığını gördük.” dedi.
AK Parti’nin Türkiye için büyük hayalleri olduğunu belirten Sarıeroğlu; “Muğla ve tüm ülkede, vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltmek istiyoruz. Umutlarını, hayallerini daha güçlü şekilde gerçeğe dönüştürmek için yolumuza devam etmek istiyoruz. Bugüne kadar ülkemizi böldürmedik. Bundan sonrada böldürmeyeceğiz. Her vatandaşımızın oyuna talibiz. Kendi üst yönetimlerinin halini gören CHP’lilerin, İyi Partililerin, Saadet Partililerin de oyuna talibiz. Tüm vatandaşlarımızla bayrağımız altında geleceğe yürümek için çalışmalarımızı yapıyoruz. Tek yürek olmuş bu yönde çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
AK Parti hükümetinin Muğla’ya 17 yıl içerisinde önemli yatırımlar yaptığını aktaran Sarıeroğlu, şunları kaydetti;
“İlçeleriyle ve hükümetle uyumlu çalışan bir Büyükşehir olduğunda gelişme ve kalkınma çok daha hızlı olacak. Muğla’da bugüne kadar bu durum maalesef sınırlı olarak gerçekleşmiş durumda. Biz bu dönemde ilçelerimiz ve Büyükşehir’de Cumhur İttifakı’nın olmasını, hükümetinde gücü ile Muğlalı vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamayı istiyoruz. Muğla Büyükşehir ve ilçelerinin emrinde olacağız.”
Sarıeroğlu ve beraberindeki heyet daha sonra ilçede esnaf ziyaretlerinde bulundu.